Okablowanie strukturalne


Okablowanie strukturalne – system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego przewidziany do szerokiej gamy zastosowań. Umożliwia on tworzenie sieci komputerowych lub dołączanie telefonów i innych urządzeń pracujących w sieci.

System okablowania strukturalnego to produkt złożony z wielu komponentów (kabli, elementów połączeniowych, elementów dopasowujących, i innych) spełniających wymagania określonych norm, służących do budowy pasywnej infrastruktury kablowej niezależnej od specyficznych zastosowań.

Wiodące marki:

  • Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA
Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

System CobiNet TopLink to kompleksowe rozwiązanie spełniające wszystkie aktualne wymagania norm dla kategorii 5e, 6 i 6A, doskonale integrujące część teleinformatyczną i telekomunikacyjną w jednolity system okablowania. Jakość rozwiązań CobiNet potwierdzają certyfikaty niezależnych laboratoriów badawczych. System obejmuje rozwiązania światłowodowe i miedziane zarówno w wersji ekranowanej, jak i nieekranowanej. Panele i gniazda CobiNet dostępne są w wersji modularnej, jak i zintegrowanej zapewniającej szybki i prosty montaż. Podstawą modularnej technologii CobiNet jest opatentowany, beznarzędziowy moduł RJ45 TopKey. Unikalnym elementem systemu jest także łącznik kabli TopConnect pozwalający na modyfikację infrastruktury kablowej np. przedłużenie toru, z gwarancją spełnienia wymagań norm (utrzymania kategorii i klasy połączenia). Oferowane w ramach systemu CobiNet TopLink adaptery montażowe do modułów RJ45 i łączówek LSA na szyny DIN (35mm) to nowatorskie rozwiązanie dla małych, domowych sieci, jak i integracji okablowania z systemami automatyki i sterowania.

Gniazda przyłączeniowe CobiNet zostały tak skonstruowane, by można je w prosty i tani sposób zintegrować z popularnymi systemami osprzętu elektroinstalacyjnego, zapewniając doskonały efekt estetyczny przy ograniczonych nakładach finansowych. Oferowany przez CobiNet system światłowodów fabrycznie zakończonych pozwala na szybką realizację niezawodnych połączeń optycznych nawet przez osoby posiadające małe doświadczenie w technologii światłowodowej. CobiNet TopLink to efektywne ekonomicznie rozwiązanie zapewniające niemiecką jakość i solidność połączeń.

Gwarancja
Wszystkie oferowane rozwiązania, po spełnieniu określonych wymagań, mogą zostać objęte przez producenta wieloletnią gwarancją niezawodności okablowania (nawet do 25-lat).

Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

Excel to światowej klasy, zaawansowane rozwiązanie infrastrukturalne typu end-to-end – bez kompromisów, jeśli chodzi o jego projektowanie, produkcję, wsparcie dla klienta i dostawę. Swój rozwój firma Excel zawdzięcza zespołowi specjalistów, którzy gwarantują wdrażanie najnowszych innowacji i mocy produkcyjnych w celu przewyższenia wymagań norm jakościowych i eksploatacyjnych, zgodności technicznej i doskonałości.


Lider rynku
W marcu 2011 roku, niezależna organizacja zajmująca się badaniami rynkowymi BSRIA przedstawiła w raporcie dotyczącym rynku brytyjskiego w 2010 roku wyniki analizy ponad 15 marek okablowania strukturalnego. W grupie tej, cztery firmy posiadały łącznie 75% rynku w ujęciu wartościowym. Firma Excel jest dumna, że zajęła w tym miarodajnym przeglądzie trzecie miejsce, z 11% udziałem w rynku okablowania miedzianego. Poczynając od 1996 roku, kiedy to zaczęła się ekspansja firmy na rynki międzynarodowe, system zajmuje coraz silniejszą pozycję w krajach EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i posiada klientów w ponad 28 państwach, obsługiwanych przez biura Excel w Birmingham, St Neots, Londynie, Madrycie, Dubaju i Hong Kongu. Szybki rozwój marki to efekt rosnącego zapotrzebowania wśród państw EMEA na niezawodne, zgodne z normami i dostępne w gotowej wersji okablowanie strukturalne. Excel jest w stanie dostarczać takie rozwiązania dzięki stale poszerzanej bazie dystrybutorów i integratorów w tym regionie, którzy przyczyniają się do coraz większej dostępności marki. Jeśli weźmie się pod uwagę wydajność systemu, niezależną weryfikację oraz 25-letnią gwarancję na produkty i aplikacje w przypadku instalacji wykonanej przez partnera Excel, łatwo zrozumieć dlaczego jest to najczęstszy wybór w wielu obiektach rządowych, edukacyjnych, handlowych, finansowych i przemysłowych.

Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

Istniejąca od 1903 roku firma Siemon to nie tylko jeden z czołowych producentów okablowania, to także jeden z kluczowych kreatorów tego rynku, posiadający na swoim koncie ponad 400 patentów, z których wiele, jak chociażby złącze kategorii 7 – TERA, to obowiązujące, zatwierdzone przez komitety normalizacyjne standardy. To także jeden z nielicznych, globalnie reprezentowanych producentów okablowania, posiadający jednolity globalny program partnerski i gwarancyjny.

Okablowanie firmy Siemon to rozwiązanie najwyższej jakości, zawsze zdecydowanie wykraczające poza aktualnie obowiązujące standardy i wymagania. Praktycznie wszystkie dostępne na rynku okablowania rozwiązania posiadają swoje odpowiedniki (a nierzadko korzenie) w systemie oferowanym przez firmę Siemon. W systeme Siemon znajdziemy rozwiązania światłowodowe oraz miedziane ekranowane i nieeakranowane, spełniające co najmniej kategorię 5e, 6, 6A i 7. Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy prawdziwie multimedialny system zgodny z kategorią 7 – System TERA, oferujący obok doskonałych parametrów transmisyjnych, umożliwiających więcej niż transmisję z szybkością 10 Gbit, także możliwość administracji pojedynczą parą kabla i przesyłanie wielu usług jednym kablem (cable-sharing). Najpopularniejsze obecnie instalowane rozwiązanie z oferty Siemon to okablowanie ekranowane i nieekranowane RJ45 10G ip kat.6A. Dostępne jest ono także w wykonaniu ze stopniem ochrony IP67 spełniającym surowe normy środowiska przemysłowego. Siemon Map IT to z kolei rozwiązanie umożliwiające prostą administrację systemem okablowania oraz jego większe bezpieczeństwo poprzez integrację okablowania ze specjalnymi urządzeniami aktywnymi i oprogramowaniem.

Okablowanie Siemon jest standardem specyfikowanym przez ponad 380 przedsiębiorstw spośród 500 największych firm świata.