System sygnalizacji pożaru


System sygnalizacji pożarowej, SSP – zbiór kompatybilnych elementów, które tworząc wspólnie instalację o określonej konfiguracji, są w stanie wykrywać pożar, inicjować alarm, automatycznie powiadamiać jednostkę straży pożarnej lub też wykonywać inne działania zmierzające do zmniejszenia skutków pożaru. Podstawowym zadaniem SSP jest szybkie i bezbłędne wykrycie powstającego pożaru, zanim się on rozwinie i osiągnie rozmiary trudne do opanowania. Szybkie wykrycie źródła pożaru daje więcej czasu na przeprowadzenie ewakuacji budynku i na skuteczną ochronę zgromadzonych w nim wartości.

System SSP jest jednym z podstawowych systemów bezpieczeństwa w obiektach, którego celem jest ochrona życia i zdrowia ludzi, a także zgromadzonych w obiektach dóbr. Z tego powodu system ten nie może być integrowany ani na płaszczyźnie sprzętowej, ani na płaszczyźnie mediów komunikacyjnych, z innymi systemami. Jedyną możliwą płaszczyzną integracji z innymi systemami bezpieczeństwa jest poziom oprogramowania.

Wiodące marki:

  • Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA
Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

Schrack Seconet jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów systemów ochrony przeciwpożarowej na świecie. Firma posiada spółki-córki w Polsce, Szwecji i na Węgrzech oraz przedstawicielstwa w Rumunii, Rosji, Słowacji, Czechach i Turcji. W pozostałych krajach Europy Środkowej i Wschodniej dostępna jest szeroka sieć partnerów lokalnych.

Zanim zapoznacie się Państwo z naszymi najnowszymi produktami opisanymi w dalszej części materiałów, chcielibyśmy przybliżyć Wam historię i specyfikę firmy. Mamy nadzieję, że dzięki temu poznacie lepiej naszą filozofię i utwierdzicie w przekonaniu, że warto nam zaufać.

Początki firmy datuje się na okres wielkiej rewolucji przemysłowej XIX wieku, kiedy to na terenie dzisiejszej Austrii i Niemiec powstawały pierwsze zakłady produkujące urządzenia elektrotechniczne, stanowiąc podwaliny dzisiejszych koncernów nie tylko w Europie, ale Stanach Zjednoczonych, czy Japonii. Nazwa firmy wywodzi się od pomysłodawcy, przedsiębiorcy i naukowca, który zapoczątkował badania i konstruował pierwsze urządzenia radiotechniczne, stanowiące pierwowzory naszych dzisiejszych systemów sygnalizacji pożarowej. Już pierwsze lata XX wieku, to rozwój zakrojonej na szeroką skalę produkcji prowadzonej przez Radiolaboratorium doktora Eduarda Schracka, która po przerwie wywołanej zniszczeniami II Wojny Światowej kontynuowana jest aż do dnia dzisiejszego. Sięgając do najważniejszych dat w rozwoju firmy na przestrzeni dziejów, należy koniecznie wspomnieć: lata siedemdziesiąte, kiedy to stworzyliśmy jedną z pierwszych na świecie, sterowanych mikroprocesorowo central sygnalizacji pożarowej; rok 1997, kiedy przystąpiliśmy do jednego z największych koncernów z branży zabezpieczeń Securitas AG, stanowiącego dziś jedną z najważniejszych platform rozwoju branży bezpieczeństwa w ogóle; rok 1998, w którym powstała Schrack Seconet Polska Sp. z o.o. zastępując działające od połowy lat 80'tych na rynku polskim przedstawicielstwo firmy austriackiej i tym samym stając się od tej pory jedynym, bezpośrednim reprezentantem producenta w naszym kraju.

Schrack Seconet w Polsce

Na przestrzeni ponad dwudziestu lat działalności Schrack Seconet w Polsce, na naszej liście referencyjnej pojawiło się ponad 4000 obiektów, które zostały wyposażone w całą gamę systemów ochrony ppoż. Warto zauważyć, że Schrack Seconet jako pierwsze europejskie przedsiębiorstwo w branży, otrzymało certyfikat jakości ISO 9001 we wszystkich dziedzinach swojej działalności.
Jakość tę, jak i najwyższy poziom satysfakcji dla użytkowników naszych systemów w Polsce, gwarantuje nam najlepiej w kraju rozwinięta sieć Autoryzowanych Przedstawicieli. Firmy te należą do najlepszych w branży, posiadają szerokie doświadczenie oraz doskonałe przygotowanie do świadczenia usług na rzecz naszych klientów, poparte odpowiednimi certyfikatami uzyskanymi po odbyciu szeregu szkoleń zarówno w Polsce, jak i w naszym centrum szkoleniowym w Wiedniu. Najwyższą wartością dla Schrack Seconet jest jakość świadczonych przez nas usług, w połączeniu z najlepszą wartością użytkową i niezawodnością naszych produktów.


Technologicznie najwyższa jakość z Austrii

W szwajcarskiej grupie Securitas trzy ogólnokrajowe centra kompetencji dbają o jak najlepszy postęp rozwoju technicznego w danej branży, przy czym firma Schrack Seconet jest odpowiedzialna za rozwój systemów sygnalizacji pożarowej, przyzywowych i komunikacji oraz rozliczeniowych. Dzięki temu austriacki Know-How zostaje włączony w międzynarodową współpracę i przyczynia się do zabezpieczenia urządzeń na całym świecie. Schrack Seconet oferuje szyte na miarę, efektywne kompleksowe rozwiązania, które są opracowywane i wdrażane według indywidualnych życzeń i wymagań każdego klienta.

Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

TOA Polska, światowy lider na rynku systemów nagłośnieniowych, komunikacyjnych i bezpieczeństwa, oferuje niezwykle bogatą ofertę produktów odpowiadającą każdym, nawet najbardziej złożonym potrzebom społeczeństwa.

Dzięki ciągłym obserwacjom zmian i trendów, a także dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, wspartych latami doświadczeń, japoński producent bezustannie dba o podnoszenie standardów oraz poszerzanie swojej oferty o coraz to nowe, jeszcze bezpieczniejsze rozwiązania z zakresu:

  • dźwiękowych systemów ostrzegawczych,
  • systemów profesjonalnego nagłośnienia,
  • inteligentnych systemów Public Address,
  • systemów konferencyjnych,
  • systemów interkomowych
  • i wielu innych.
Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

Jesteśmy dystrybutorem systemów sygnalizacji pożaru ESSER by Honeywell, dźwiękowych systemów ostrzegawczych DSO VARIODYN oraz systemów przyzywowych ACKERMANN. Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm instalatorskich, handlowych oraz użytkowników końcowych.

Dzięki technicznej perfekcji oraz niezawodności nasze systemy sprawdzają się w każdego rodzaju obiektach, bez względu na wielkość oraz skomplikowanie koniecznych do zastosowania rozwiązań technicznych.

Systemy marki Honeywell zdobywają coraz większą popularność w branży elektronicznych systemów zabezpieczeń i znajdują zastosowanie w coraz większej ilości budynków użyteczności publicznej (np. centra handlowe, lotniska, sądy, teatry, hotele, apartamentowce) oraz w obiektach przemysłowych (np. hale fabryczne, magazyny, elektrownie) jak i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ochrony przed pożarem.

Systemy Alarmu Pożarowego ESSER by Honeywell, Dźwiękowe Systemy Ostrzegania VARIODYN oraz System Przyzywowy ACKERMANN charakteryzują się innowacyjnością rozwiązań technicznych w nich zawartych, zgodnością z obowiązującymi normami oraz posiadają aktualne certyfikaty CNBOP.

Przemyślane rozwiązania techniczne oraz prostota montażu i programowania sprawiają, że przy doborze systemu ochrony - instalatorzy oraz użytkownicy końcowi coraz częściej sięgają po markę ESSER by Honeywell.