Systemy integracji


Wiodące marki:

Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA
  • Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA
Systemy zabezpieczeń - IBT POLSKA

Od ponad 30 lat firma Crestron jest światowym liderem w produkcji i wdrażaniu systemów sterowania. Od kilku lat Crestron stale poszerza i rozwija gamę produktów związanych z instalacjami domowymi i budynkowymi. Urządzenia i systemy Crestron pozwalają na sterowanie większością domowych urządzeń i na jego pełną automatyzację czyniąc z niego „dom inteligentny”. Katalog produktów firmy jest stale powiększany, proponowane urządzenia i rozwiązania są niezawodne i niezwykle funkcjonalne. 

Urządzenia i systemy firmy Crestron czynią technologię „Inteligentnego domu” praktyczną i łatwą w użytkowaniu. Umożliwiają sterowanie i kontrolę oraz integrację urządzeń i systemów domowych takich jak audio-video, oświetlenie, klimatyzacja i ogrzewanie, systemy bezpieczeństwa i komunikacji, rolety i żaluzje, Internet, itd.

Systemy Crestron mogą funkcjonować zarówno w ograniczonym zakresie np. sterowanie kinem domowym jak również pełnić rolę integratora instalacji budynkowych. Istotnym jest fakt, że każdy system Crestron możemy w dowolnym momencie rozbudować nadając mu tym samych szerszy zakres funkcjonalny. Z systemu sterującego jedynie kinem domowym możemy uczynić system, który będzie sterował i zarządzał całym domem lub budynkiem.  

Sterowniki Crestron potrafią komunikować się z innymi urządzeniami i systemami poprzez szereg interfejsów takich jak RS-232/422/485, IR (podczerwień), analogowe wejścia/wyjścia, cyfrowe wejścia/wyjścia, wyjścia przekaźnikowe, MIDI, Ethernet, WiFi. Wykorzystując specjalizowane moduły sterowniki Crestron mogą komunikować się z urządzeniami pracującymi w sieciach EIB (tak popularnych w instalacjach budynkowych), LON, czy choćby po magistrali MUX LINK ze sterownikami oświetlenia firmy Lutron. Lista producentów współpracujących z Crestronem jest ogromna i stale powiększana a jego możliwości wręcz nieograniczone.

W ofercie firmy Crestron znajdują się między innymi takie urządzenia jak:

  • panele dotykowe przewodowe i bezprzewodowe 
  • piloty i klawiatury sterownicze
  • sterowniki, karty i moduły wykonawcze
  • procesory, przełączniki i dystrybutory sygnałowe
  • wzmacniacze i procesory audio
  • sterowniki oświetlenia
  • osprzęt: przyłącza, puszki, czujniki, itp.